Працівники суду дізналися більше про саморегуляцію журналістів і редакцій в Україні 25 червня 2021

У червні 2021 року Світлана Остапа, членкиня Комісії з журналістської етики, голова Наглядової ради Суспільного мовника (АТ «НСТУ»), заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа» провела черговий навчальний тренінг з питань етики та стандартів «Етична журналістика: саморегуляція в медіа чи судові позови» для працівників суду з різних регіонів України.

Зокрема, понад 40 учасників і учасниць з таких судів як:  Оріхівський районний суд Запорізької області, Тиврівський районний суд Вінницької області, Приморський районний суд Запорізької області, Херсонський окружний адміністративний суд, Черкаський окружний адміністративний суд, Червоноградський міський суд Львівської області, Центральний районний суд м.Миколаєва, Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, Мостиський районний суд Львівської області, Господарський суд Житомирської області, Васильківський міськрайонний суд Київської області та інші долучилися до обговорення. 

Під час лекції вони дізналися про права та обов’язки журналістів відповідно до законодавства, роботу Комісії та медійну реформу. Працівники суду підтвердили свою готовність звертатися до Комісії з журналістської етики як органу саморегуляції у разі виникнення спільних ситуацій щодо етики й стандартів при взаємодії із журналістами. 

Учасники й учасниці ставили цікаві запитання спікерці, зокрема: 1) Де працівникам буду перевірити посвідчення журналістів, які хочуть потрапити на суд, 2) Куди скаржитися на поведінку журналістів. 3) Чи реагує Комісія з журналістської етики на "несправжніх" журналістів, 4) Хто визначає професійність/незаангажованість експертів, у яких журналісти беруть коментарі та інші питання. 

Комісія нагадує, що медіація, просвіта та адвокація – три ключових пріоритети в нашій роботі. Саме тому КЖЕ продовжить свою роботу в напрямку просвіти працівників суду, а також відкрита до співпраці з іншими державними органами та громадськими організаціями.

Нагадаємо, що 21 січня 2021 року Комісія підписала Меморандум про співпрацю з Тренінговим центром прокурорів України, а 19 травня 2021 року був проведений тренінг «Етична журналістика: саморегуляція в медіа чи судові позови» для прокурорів та працівників суду з різних регіонів України.

Коментарі