Новини

26 липня 2021
За 7 місяців 2021 року КЖЕ отримала  –  73 скарги, було оприлюднено 27 рішень, 20 з яких мали порушення, а ще 2 скарги вирішено шляхом медіації. Найбільше медіа порушували п.6 Кодексу етики – Право громадськості на повну та об’єктивну інформацію. Ми бачимо зростання довіри аудиторії до саморегуляції. Для порівняння:
23 липня 2021
Комісія з журналістської етики за підтримки МФ «Відродження» розпочинає серію пояснювальних відео про Кодекс етики українського журналіста простою мовою. На конкретних прикладах з українських медіа ми покажемо як працюють журналістські стандарти та чому дотримання етики є запорукою хорошого матеріалу. Відео стануть корисними як практикуючим журналістам, так і студентам медійних
18 липня 2021
27 липня 2021 року об 11:00 год онлайн відбудеться практична розмова «Журналістика проти фейків: місія здійсненна?» від Комісії з журналістської етики.
2 липня 2021
Комісія з журналістської етики як єдиний орган саморегуляції українських журналістів розглядає скарги як від громадян, так і від установ та організацій, зацікавлених в етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника, власника ЗМІ або державного органу, що має компетенцію у галузі масової інформації.
2 липня 2021
Члени Комісії з журналістської етики взяли участь в онлайн-дискусії “Проблемні питання саморегуляції медіа”, яку 29-30 червня 2021 року провела Незалежна медійна рада. Під час якої йшлося про важливість об'єднуватися навколо професійних стандартів. Крім того, обговорили питання  “кого слід вважати журналістом?”, статус блогерів та вимоги до них, журналістські посвідчення,
25 червня 2021
У червні 2021 року Світлана Остапа, членкиня Комісії з журналістської етики, голова Наглядової ради Суспільного мовника (АТ «НСТУ»), заступниця шеф-редактора порталу «Детектор медіа» провела черговий навчальний тренінг з питань етики та стандартів «Етична журналістика: саморегуляція в медіа чи судові позови» для працівників суду з різних регіонів України.
18 червня 2021
Комісія з журналістської етики запрошує до участі в онлайн обговоренні «Новації в медіа законодавстві, що захищатимуть інтереси аудиторії: позиція Нацради». Дискусія відбудеться 23 червня (середа) з 11:00 по 12:30 на платформі ZOOM.
8 червня 2021
Висвітлення діяльності радикальних організацій в Україні завжди супроводжувалося значними ризиками, як для репутації журналістів, так і для їхньої фізичної безпеки. Типовими помилками та порушеннями Кодексу етики українського журналіста, яких журналісти припускаються у таких матеріалах, є висловлення симпатій до певних політичних поглядів, недотримання балансу думок, а також відсутність

Сторінки