Приєднуйтесь до нас:
Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу

Про комісію

Комісія є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі та між цим середовищем та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

Комісія з журналістської етики –  орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, який дозволяє  обговорювати та пропонувати шляхи вирішення  конфліктних ситуацій базуючись на єдиному стандарті роботи: Кодексі етики українського журналіста 

Основне завдання Комісії: Сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику.

Стандарти роботи Комісії:

  1. Комісія прагне підтримувати реноме впливового суспільного інституту, рішення якого визнаються в професійному середовищі і стають зразками  для редакційних колективів, редакторів та журналістів, щодо практичного використання етичного стандарту – Кодексу етики українського журналіста.
  2. Комісія прагне максимально забезпечити представництво  журналістських середовищ – через прозорий процес обрання членів Комісії.
  3. Комісія прагне забезпечити максимальну співпрацю з ключовими організаціями, що відстоюють інтереси журналістів та індустрії.
  4. Комісія прагне забезпечити представництво громади та не-журналістських спільнот в обговоренні рішень, через залучення громадських авторитетів.
  5. Комісія прагне забезпечити максимальну вагу рішень в публічній сфері (публічному дискурсі).
  6. Комісія прагне забезпечити максимально оперативне та ефективне реагування на скарги, що надходять на її адресу.
  7. Комісія прагне максимально активно працювати в регіонах України, зокрема через активну роботу секретаріату та представництв в регіонах. 
  8. Комісія прагне максимально взаємодіяти з іншими суспільними ініціативами, з журналістським та експертними середовищами, викладачами та студентами ВНЗ для поширення інформації про професійні етичні стандарти журналістики.
  9. Комісія прагне максимально збільшити увагу до теоретичного та практичного викладу етичних принципів в навчанні журналістів, зокрема на прикладах рішень Комісії, ухвалених в попередні роки.
  10. Комісія прагне постійно розширювати коло підписантів етичного кодексу, в тому числі залучаючи редакції та редакційні колективи.