Про Комісію

Комісія з журналістської етики –  орган саморегуляції роботи журналістів та редакцій, який дозволяє  обговорювати та пропонувати шляхи вирішення  конфліктних ситуацій базуючись на єдиному стандарті роботи: Кодексі етики українського журналіста, Статуті ВГО "Комісія з журналістської етики" та Положенні ВГО "Комісія з журналістської етики"

Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі та між цим середовищем та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

Основне завдання Комісії: Сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику.

Склад Комісії

16 березня 2020 року відбулися Загальні збори Всеукраїнської громадської організації "Комісія з журналістської етики", які оновили склад ВГО. Обрано новий склад правління ВГО "КЖЕ", головою якого  знову став Олексій Погорєлов, а Головою Комісії з журналістської етики Андрій Куликов.  Учасники загальних зборів обрали новий склад Комісії з журналістської етики.

До нового складу КЖЕ обрано 15 осіб. Четверо членів увійшли від організацій: Олексій Погорєлов (Українська асоціація медіа-бізнесу), Сергій Томіленко (Національна спілка журналістів України), Тетяна Лебедєва (Національна асоціація медіа), Борис Орел (Незалежна медіа-профспілка України).

Ще 11 членів обрано рейтинговим голосуванням:

Андрій Куликов (Громадське радіо)

Світлана Остапа (Детектор медіа) 

Єлизавета Кузьменко ( ГО "Асоціація "Жінки в медіа") 

Олексій Мацука (ГО “Донецький інститут інформації”

Олег Хоменок (GIJN - Global Investigative Journalism Network)

Діана Дуцик (Український інститут медіа і комунікації) 

Тетяна Печончик (ГО "Zmina.Центр прав людини") 

Сергій Гузь (журналіст, м.Кам'янка, Дніпропетровська область) 

Валерій Іванов (Академія української преси) вийшов зі складу КЖЕ згідно заяви від 18.02.2021 року 

Оксана Романюк (Інститут масової інформації) 

Ліна Кущ (Національна спілка журналістів України) 

Дмитро Хоркін (Національна суспільна телерадіокомпанія України/ UA: Суспільне мовлення) 

Двоє членів ВГО «КЖЕ» входять до резерву комісії (Анна Мурликіна та Юрій Бідзіля).

Преамбула

Комісія є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі та між цим середовищем та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

Повноваження та сфера діяльності Комісії

Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного характеру як за зверненням журналіста, так і за зверненням інших фізичних та юридичних осіб, зацікавлених у етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника або власника ЗМІ або державного органу, що має компетенцію у галузі масової інформації.

Комісія виносить рішення спираючись на норми законодавства України, статтю 19 Декларації прав людини, статтю 10 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст.34 Конституції України тощо;
застосовуючи до конкретних ситуацій згаданий вище Кодекс етики українського журналіста.

Діяльність Комісії спрямована на досягнення таких цілей:

  • формування культури професійної та чесної журналістики;
  • становлення довіри до ЗМІ;
  • зміцнення принципу свободи слова в Україні;
  • встановлення конструктивного діалогу між учасниками конфлікту на умовах рівноправ’я сторін;
  • усвідомлення широкими колами журналістів міжнародно визнаних правил поведінки та необхідності дотримуватися їх у щоденній діяльності;
  • досягнення точної кваліфікації дій, що оскаржуються, і формулювання рішень, які застосовуватимуться у майбутньому в якості прецедентів.

buy shoes | Best Running Shoes for Men 2021 , Buyer's Guide , Worldarchitecturefestival