Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу
2 квітня 2020 Вирішена
Звинувачується Онлайн-видання «Вголос»
27 березня 2020 Вирішена
Звинувачується ТСН "1+1"

Повноваження комісії

Преамбула

Комісія є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі та між цим середовищем та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

Повноваження та сфера діяльності Комісії

Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного характеру як за зверненням журналіста, так і за зверненням інших фізичних та юридичних осіб, зацікавлених у етичній оцінці професійної діяльності конкретного журналіста, головного редактора, засновника або власника ЗМІ або державного органу, що має компетенцію у галузі масової інформації.

Комісія виносить рішення спираючись на норми законодавства України, статтю 19 Декларації прав людини, статтю 10 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст.34 Конституції України тощо;
застосовуючи до конкретних ситуацій згаданий вище Кодекс етики українського журналіста.

Діяльність Комісії спрямована на досягнення таких цілей:

  • формування культури професійної та чесної журналістики;
  • становлення довіри до ЗМІ;
  • зміцнення принципу свободи слова в Україні;
  • встановлення конструктивного діалогу між учасниками конфлікту на умовах рівноправ’я сторін;
  • усвідомлення широкими колами журналістів міжнародно визнаних правил поведінки та необхідності дотримуватися їх у щоденній діяльності;
  • досягнення точної кваліфікації дій, що оскаржуються, і формулювання рішень, які застосовуватимуться у майбутньому в якості прецедентів.

Склад Комісії

16 березня 2020 року відбулися Загальні збори Всеукраїнської громадської організації "Комісія з журналістської етики", які оновили склад ВГО. Обрано новий склад правління ВГО "КЖЕ", головою якого  знову став Олексій Погорєлов, а Головою Комісії з журналістської етики Андрій Куликов.  Учасники загальних зборів обрали новий склад Комісії з журналістської етики.

До оновленого складу Комісії увійшли: Андрій Куликов, Валерій ІвановОксана Романюк, Тетяна ПечончикСергій Томіленко, Ліна Кущ, Єлизавета Кузьменко, Діана Дуцик, Олексій Мацука, Борис Орел, Тетяна ЛебедєваОлексій Погорєлов, Сергій ГузьСвітлана Остапа.