Розпочався незалежний моніторинг висвітлення в медіа парламентської кампанії в Україні

Коаліція громадських організацій «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи* розпочала незалежний моніторинг висвітлення в медіа парламентських перегонів в Україні.

 

З огляду на те, що зараз в Україні проходять дострокові парламентські вибори, вкрай важливо забезпечити їх організацію і проведення чесно та прозо, а також забезпечити можливість для громадян зробити поінформований та усвідомлений вибір. Невід’ємною складовою будь-якого виборчого процесу є інформування виборців про виборчий процес та процедури, кандидатів та партії, перебіг виборчої кампанії, гендерний компонент, можливий російський вплив, а також здійснення контролю як уповноваженими державними органами, так і громадськістю за дотриманням правил передвиборної агітації.

 

Саме для моніторингу дотримання положень чинного виборчого законодавства України, гендерного паритету, а також журналістських стандартів і стандартів висвітлення виборчого процесу у засобах масової інформації  та соціальних мережах експерти Ради Європи розробили відповідну методологію. Цю методологію можуть застосовувати громадські організації, які здійснюють або хочуть здійснювати моніторинг ЗМІ та соцмереж під час виборчого процесу. 

 

Починаючи з червня 2019 року, використовуючи згадану вище методологію, команда незалежних спеціалістів з моніторингу проводить кількісний і якісний аналіз медіависвітлення парламентських перегонів низкою загальнонаціональних телеканалів, онлайн ЗМІ та в соціальних мережах.

 

За результатами моніторингу буде підготовлений проміжний і фінальний звіти, які будуть представлені публічно. Презентація проміжного звіту запланована на 18 липня 2019 року о 10:30 год в ІА "УКРІНФОРМ" (вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ). 

 

Запитання, уточнення чи пропозиції щодо роботи та презентації результатів моніторингу на пошту: monitorelections2019@gmail.com. 

 

*Моніторинг проводиться коаліцією громадських організацій – «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

Коментарі

Розділ веб-сайту створено в рамках гранту, наданого ВГО «Комісія з журналістської етики» проектами Ради Європи «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» та «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.