Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу

Лист-відповідь ТРК "Україна" на Рішення Комісії з журналістської етики

ТРК "Україна", не погоджуючись із рішенням Комісії з журналістської етики щодо сюжету телеканалу “Україна” від 16 січня 2019 року, надіслало своє спростування. 

Нагадаємо, що протягом січня-квітня 2019 року Коаліція громадських організацій, до якої входять «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake», за підтримки проектів Ради Європи«Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр., здійснює Незалежний моніторинг президентських виборів в Україні.

За результатами моніторингу 14 січня – 3 лютого 2019 року, на розгляд Комісії з журналістської етики для надання оцінки щодо дотримання вимог Кодексу етики українського журналіста у висвітленні виборчого процесу на ТРК «Україна», було подано сюжет від 16 січня 2019 року під назвою «Бориспільська громада збудувала новий навчальний заклад за гроші місцевого бюджету».

У сюжеті про відкриття ліцею, що побудований на кошти із місцевого бюджет, зроблено акцент на виступі Петра Порошенка: половину сюжету відведено на пряму мову Президента. При цьому, сам виступ Петра Порошенка ніяк не стосувався ліцею, а присвячений темі децентралізації. У сюжеті не подані думки керівників ліцею, батьків дітей, які будуть там навчатися тощо.

У скарзі йдеться про можливі порушення статей 2 та 7 Кодексу етики українського журналіста.

Комісія вважає, що сюжет містить ознаки політичної джинси, що була спрямована на підвищення рівня підтримки Президента України. При цьому, зазначений матеріал не був відокремленим від інших інформаційних матеріалів. Таким чином, сюжет ТРК Україна, порушує вимоги статей 2 та 7 Кодексу етики українського журналіста через наявні ознаки служіння інтересам влади та поширення політичної реклами без відповідного маркування.

Зважаючи на порушення, Комісія винесла ТРК “Україна” дружнє попередження. Повне рішення. 

 
Коментарі

Розділ веб-сайту створено в рамках гранту, наданого ВГО «Комісія з журналістської етики» проектами Ради Європи «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» та «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.