АНОНС! Яким партіям підігрують українські ЗМІ: результати медіа моніторингу

У четвер, 18 липня, о 10:30 в ІА «Укрінформ» (м. Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16) Коаліція громадських організацій «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи* проведуть прес-конференцію щодо перших результатів незалежного моніторингу висвітлення в медіа парламентських перегонів в Україні.

 

З огляду на те, що зараз в Україні проходять дострокові парламентські вибори, вкрай важливо забезпечити їх організацію і проведення чесно та прозоро, а також забезпечити можливість для громадян зробити поінформований та усвідомлений вибір. Невід’ємною складовою будь-якого виборчого процесу є інформування виборців про виборчий процес та процедури, кандидатів та партії, перебіг виборчої кампанії, гендерний компонент, можливий російський вплив, а також здійснення контролю як уповноваженими державними органами, так і громадськістю за дотриманням правил передвиборної агітації.

 

Під час прес-конференції будуть оприлюднені результати моніторингу з 22 червня по 12 липня 2019 року, які включають наступні дані:

  • як висвітлювалась парламентська виборча кампанія в новинах 10-ти загальнонаціональних телеканалів та 8-ми онлайн-ЗМІ;
  • що відбувалося на основних ток-шоу;
  • як російський інформаційний вплив відображався на українських медіа;
  • гендерний моніторинг ЗМІ;
  • як партії та їх лідери використовували соціальну мережу Facebook.

 

У прес-конференції візьмуть участь:

  • Андрій Куликов, голова ГО «Комісія журналістської етики»
  • Діана Дуцик, медіа-експертка, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації»
  • Олександр Бурмагін, медіа-юрист, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини»
  • Ольга Юркова, медіа-експертка, співзасновниця «StopFake»
  • Єлизавета Кузьменко, координаторка медіамоніторингу

 

Під час прес-конференції буде забезпечено синхронний переклад на англійську мову. Реєстрація - обов’язкова на e-mail: monitorelections2019@gmail.com

 

Команда незалежних спеціалістів з моніторингу проводить кількісний і якісний аналіз медіависвітлення парламентських перегонів.

 

Раніше цього року коаліція провела незалежний моніторинг висвітлення в медіа президентської виборчої кампанії і відповідні звіти моніторингу українською та англійською мовами, а також методологію моніторингу було розміщено на сайті Комісії з журналістської етики http://www.cje.org.ua/ua/elections. Також, на сайті будуть розміщені звіти моніторингу парламентської виборчої кампанії.

 

*Моніторинг проводиться коаліцією громадських організацій – «Комісія журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» (далі – «Проекти»), що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

 

Коментарі

Розділ веб-сайту створено в рамках гранту, наданого ВГО «Комісія з журналістської етики» проектами Ради Європи «Зміцнення свободи слова, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні» та «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.