Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу

Журналісти обговорять перші підсумки місцевих виборів 30 жовтня 2015

Другого листопада о 13 годині в конференц-залі Національної спілки журналістів України за  адресою вул.Хрещатик, 27а, м. Київ, Комісія журналістської етики проводить круглий стіл “Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію під час виборчого процесу: професійні стандарти і закон”.

Запрошуємо до відвертої розмови про дотримання професійних стандартів, регулювання політичної реклами, можливості журналістів отримати інформацію про кандидатів і хід виборчого процесу, тобто про все те, що вже визначають закони про вибори і що вони мали б визначити.

 

Наразі в парламенті зареєстровано декілька законопроектів, які змінюють сьогоднішні правила передвиборчої кампанії для журналістів і медіа:

- проект Виборчого кодексу (№ 3112) ініціатор Писаренко В.В. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56490

- проект Виборчого кодексу (№ 3112-1) ініціатори Парубій А.В., Черненко О.М., Ємець Л.О.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56671

- проект закону про заборону політичної реклами (№2474а) ініціатори Соболєв Є.В., Березюк О.Р., Ляшко О.В.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56229

- проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження передвиборної агітації та протидії прихованій рекламі” (№2474а-1) ініціатори Луценко І.В., Черненко О.М., Шкрум А.І., Вадатурський А.О., Гопко Г.М., Юринець О.В., Найєм М-М., Лещенко С.А., Голуб В.В., Заліщук С.П.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=56283

 

Що з запропонованного є прийнятним для журналістів, а що буде заважати виконувати свою роботу? Які зміни законодавства вважають необхідними журналісти? Пропонуємо сформувати журналістські пропозиції для політиків аби потім пропозиції політиків не перешкоджали журналістам у здійсненні їхньої визначної ролі в інформуванні громадян.

Участь у роботі круглого столу братимуть члени Комісії журналістської етики, журналісти, юристи, експерти, законотворці.

 

Проект "Сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику" впроваджується  Комісією журналістської етики.

Метою проекту є  сприяння журналістам і медіа у дотриманні професійних стандартів шляхом роз'яснень, рекомендацій, постійно діючої експертної підтримки, а також інформування широкої аудиторії про відповідальність журналістів і медіа шляхом повідомлень про можливість оскарження неетичних дій журналістів, перевірки статусу журналістів на доступному онлайн-ресурсі, швидкого та якісного розгляду скарг громадськості і політиків на дії журналістів і медіа, зокрема телерадіокомпаній Суспільного мовлення, для збільшення довіри суспільства до журналістів і медіа та максимального уникнення розгляду спорів у судах.

Проект “Сприяння дотриманню професійних етичних стандартів в українських медіа та сприяння формуванню запиту суспільства на якісну журналістику" впроваджується за фінансування Європейського Союзу та Ради Європи в рамках спільної програми "Зміцнення інформаційного суспільства в Україні". Програма має на меті зміцнення захисту прав людини та основоположних свобод шляхом забезпечення більшої свободи, різноманітності та плюралізму в ЗМІ; відкритого, всебічного, сталого та орієнтованого на громадян підходу до Інтернету на засадах прав людини та ефективної системи захисту громадян з огляду на право на приватне життя і право на контроль над власними персональними даними. Детальніша інформація про проект - http://www.coe.int/uk/web/kyiv/41

Коментарі