Журналістів запрошують до участі в конкурсі Проекту Ради Європи 12 лютого 2016

Проект Ради Європи “Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні” оголошує конкурс для журналістів на найкращу опубліковану статтю на тему насильства щодо жінок та домашнього насильства. 

Крайній термін подачі: 7 травня 2016 року для статей, що були опубліковані до 30 квітня 2016 року.

Із правилами Конкурсу можна ознайомитися тут

Онлайн-форма для реєстрації журналістських робіт розміщена за посиланням.

Для переможців конкурсу, визначення яких відбудеться до кінця травня цього року, встановлено премії. Перша премія - 500 Євро, друга - 300 Євро, третя - 150 Євро. Також роботи, які будуть відібрані до півфіналу, отримають відзнаки Ради Європи.

До складу журі Конкурсу входять: Ірина Луценко, депутат Верховної Ради України; Сергій Устименко, заступник Міністра соціальної політики України; Сергій Штурхецький, член Комісії з журналістської етики, член Комітету Незалежної медіа-профспілки України; Ана Уррутіа, керівник Проекту Ради Європи «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні».

Довідково:

1) Проект Ради Європи «Запобігання та боротьба з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні»

2) Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством (Стамбульська конвенція) – це найбільш повний юридично зобов'язальний договір, спрямований на основоположні причини насильства щодо жінок, що адвокатує максимальну рівність між жінками і чоловіками. Конвенція однозначно діє, як у мирний час, так і в умовах збройних конфліктів.

3) Рекомендація Комітету міністрів CM/Rec (2013)1 (українська версія документу, зокрема, міститься і тут ) щодо гендерної рівності та ЗМІ, яка містить конкретні керівні принципи і пропонує дії, спрямовані на забезпечення гендерної рівності і боротьбу із гендерними стереотипами. Ця рекомендація адресована державам-членам й організаціям ЗМІ та містить 16 заходів імплементації у таких шести категоріях: 1. аналіз й оцінка політики і законодавства з гендерної рівності; 2. прийняття й імплементація національних показників гендерної рівності у ЗМІ; 3. надання інформації і просування провідного досвіду; 4. канали звітності; 5. дослідження і публікації; а також 6. медіаграмотність та активне громадянство. 

Коментарі