Євген Маслов: "Від журналістів очікують журналістики, а не пропаганди" 4 грудня 2015

Сьогодні у Харкові відбувся черговий "круглий стіл" експертів і експерток із розробки рекомендацій для медіа - засідання Науково-консультативної ради Комісії журналістської етики.

Модератор заходу - член КЖЕ Євген Маслов - для початку попросив запрошених до відвертого обміну думок щодо найактуальніших проблем, які сьогодні постали перед медіа і задав тон дискусії, розпочавши її фразою: "Від журналістів очікують журналістики, а не пропаганди".

Обговорення мови ворожнечі в українських медіа не привело до знаходження одностайних рецептів. Зійшлися на пропозиції для КЖЕ чи не щопівроку публікувати актуальний словник висловів і понять, які би допомагали журналістам висвітлювати новини об’єктивно, не послуговуючись мовою ворожнечі, у той же час називаючи речі своїми іменами - тероризм - тероризмом, війну - війною.

Говорили і про "джинсу" на виборах. Серед експертних рекомендацій  - "не продавайтесь дешево",  маркуйте рекламу, провадьте жорсткий контроль за новинами: "кандидат може з'явитися в новинах лише у разі смерті". Поставали і питання, на які не було однозначних відповідей: Як проводити дебати, якщо кандидатів 17? Чи проводити дебати, якщо візаві не прийшов?

Редакційні ради, редакційні статути, єдина Національна прес-карта - наступна тема обговорення круглого столу у Харкові. А ще один "круглий стіл"- виїзне засідання Науково-консультативної ради Комісії журналістської етики відбудеться за тиждень, 11-го грудня  в Івано-Франківську.

 

Коментарі