Практичний п’ятиденний семінар із журналістської етики відбудеться у Києві 22 лютого 2016

Координатор Проектів ОБСЄ в Україні запрошує журналістів та медіадіячів, редакторів та керівників ЗМІ, а також
вмотивованих студентів старших курсів університетів журналістики до участі у інтенсивному п’ятиденному практичному семінарі, де учасники у тісній взаємодії із міжнародними та українськими тренерами розглядатимуть питання журналістської етики з фокусом на конфліктних та пост-конфліктних середовищах.
Семінар відбудеться з 9 по 14 березня 2016 року у Києві в рамках проекту “Сприяння розвитку журналістики із відповідальним висвітленням конфлікту”, який здійснює Координатор Проектів
ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки посольства Великобританії у Києві.
Чого очікувати:
Протягом курсу учасники працюватимуть у групах під керівництвом українських та міжнародних фахівців з філософії та етичних питань, конфліктології та розвідувальної журналістики. Їм буде
запропоновано спільно виокремити та розібрати ключові етичні проблеми з якими доводиться зустрічатись журналістам у своїй роботі. Зокрема, на обговорення буде винесено наступне:
• Етика як концепція. Розуміння зв’язків та відмінностей між філософськими категоріями та щоденною практичною роботою.
• Етичні зобов’язання журналіста стосовно себе, колег та джерел інформації. Професійна журналістська етика у конфліктних та пост-конфліктних суспільствах. Журналіст як публічна особа.
• Наративи. Відповідальне залучення суб’єктів: дискримінація меншин, сегрегація, “іншість” і як цього уникнути журналісту. Фокус на причинах, а не на наслідках.
• Етичні практики у розвідувальній журналістиці. Перевірка джерел та надання джерелам права на відповідь. Розслідування злочинних діянь (в т. ч. скоєних посадовими особами). Важливість зберігання неупередженості та нейтральності.


Крім основної програми, щовечора учасники матимуть можливість прослухати лекцію запрошених гостей серед яких очікуються правозахисники, стратеги, медіаексперти зі світовим ім’ям та
переглянути фільми, фотогалереї та інші візуальні матеріали дотичні до теми семінару.

Попередньо організатори повідомили про згоду взяти участь в якості лекторів Christopher John Chivers , Daniel Trilling , Emma BealsCrofton Black

До 25 лютого 2016 року бажаючі взяти участь у тренінгу мають надіслати на адресу mediaethicsua@osce.org наступні документи:

• Резюме із чіткими та доступними посиланнями (лінками) на попередні роботи;  Мотиваційний лист (максимум одна сторінка + додаткове роз’яснення якщо заявник не є журналістом але вважає що участь у тренінгу відповідає його професійному зростанню) • Контакти трьох осіб які могли б надати рекомендацію.

Детальна інформація про умови участі та програму семінару міститься за посиланням.

 

 

Коментарі