Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу

Новий склад Комісії з журналістської етики 25 квітня 2015

На черговому з'їзді підписантів Етичного кодексу українського журналіста в Києві, який відбувся 24 квітня 2015 року,  делегати обрали новий склад Комісії з журналістської етики (КЖЕ). Про це повідомляє "Телекритика"

До Комісії обрані: Сергій Гузь (Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область); Тетяна Котюжинська (Київ); Інна Кузнецова (Київ); Євген Маслов (Харків); Володимир Мостовий (Київ); Віктор Ожогін (Дніпропетровськ);Світлана Остапа (Київ);  Вікторія Плахта (Івано-Франківськ);Зоя Шарикова (Київ);  Сергій Штурхецький (Рівне).

Усього до складу Комісії увійдуть 15 осіб - крім десяти обраних, по  одному представнику від медійних громадських організацій та асоціацій (НСЖУ - Сергій Томіленко, НМПУ- Анна Андрієвська, НАМ- Тетяна Лєбєдєва, УАВПП-Олексій Погорєлов, ІТК - ще має визначитися із кандидатурою).

Делегати з'їзду проголосували також за зміни до статуту ГО «Комісія з журналістської етики», пов'язані з нещодавніми змінами в законодавстві, і доручили новообраному складу КЖЕ зареєструвати їх. Зокрема, вирішено заснувати інститут регіональних представників КЖЕ (не менш, ніж у 14 областях України), також відтепер зі складу КЖЕ обиратиметься не тільки голова, а  й секретар (раніше виконавчий секретар не був членом Комісії). Крім того, буде закріплено в Статуті механізм формування комісії (10 членів, обраних з'їздом, та 5 від галузевих організацій); норма, що скарга буде розглядатися з обов'язковим запрошенням сторін. Вносяться також зміни щодо форм рішень КЖЕ, а саме тепер це будуть попередження, рішення і заява у формі публічного осуду.

На першому засіданні новообраний склад КЖЕ обере голову та секретаря.

За словами багаторічного голови КЖЕ Володимира Мостового (на фото), журналістська етика - це совість журналіста. «Раніше ми казали, що не можна плутати журналістику і рекламу, а тепер кажемо, що не можна плутати журналістику і пропаганду. Ми зараз перед великими випробуваннями. Та все ж мову ворожнечі та журналістику замовчування я називаю двоюрідними сестрами пропаганди, які не мають нічого спільного з журналістикою», - сказав пан Мостовий під час звіту про пророблену роботу.

Як вже повідомляла "Телекритика", попередній з'їзд підписантів Етичного кодексу українського журналіста відбувся в жовтні 2013 року. Фото - Світлана Остапа

 

Коментарі