Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу

Національна прес-карта - вимога часу 18 листопада 2015

Сьогодні у прес-центрі НСЖУ в Києві відбувся  "круглий стіл" за участю прес-служб органів держвлади та представників медіа-організацій, присвячений питанню впровадження Національної прес-карти в Україні.

Як визначено у проекті Положення про цю прес-карту, "Національна прес-карта професійного журналіста може бути видана громадянину України, громадянину іншої країни, який займається професійною діяльністю журналіста, тобто здійснює систематичну діяльність, пов’язану із збиранням, одержанням, створенням, редагуванням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет".

Національна прес-карта є документом, що підтверджує професійну належність журналіста, його статус відповідно до законодавства України.

 Національна прес-карта може бути анульована Комісією з журналістської етики: з власної ініціативи журналіста; за поданням Організації у разі виключення або звільнення журналіста з Організації;

винесення щодо журналіста рішення Комісії з журналістської етики щодо порушення ним Етичного кодексу українського журналіста та неможливість виконання ним професійної діяльності.

Наразі, після отримання принципової згоди між медіа-організаціями, тривають робочі дискусії щодо запровадження Національної прес-карти. Представники Адміністрації Президента, МВС, які взяли участь у роботі круглого столу, відзначили, що і органи державної влади підтримують ідею запровадження Національної прес-карти, яку видаватимуть самі журналістські організації і самі стежитимуть за дотриманням Етичного кодексу.

 

Коментарі