Модель уповноваженого з дотримання стандартів в індивідуальних медіа - як її запровадити в Україні? 23 листопада 2020

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України та Комісією з журналістської етики запрошує взяти участь в онлайн обговоренні “Модель уповноваженого з дотримання стандартів в індивідуальних медіа - як її запровадити в Україні?”, яке відбудеться 2 грудня 2020 з 10:00 до 12:00.Війна, пандемія чи інші кризові прояви – все це підвищує градус суспільної думки, і робить ціну журналістської помилки дуже високою для редакцій. Некоректний заголовок чи необережне висловлювання, гра на межі професійних стандартів або навіть бездоганний, але дуже гострий матеріал, що зачіпає болючий аспект проблеми – і ось виникає гостра проблема безпечної навігації журналістського колективу в хвилях негативу. І звісно ж лунають заклики до держави «заборонити, закрити, притягнути та врегулювати».

Як в кризові час втримати лояльність своєї аудиторії? Як бути для неї надійним джерелом інформації? Які поєднати інструменти внутрішнього «врегулювання» з конфліктно-сенситивною взаємодією з читачами\глядачами і подбати про рятівні жилети, що надійно триматимуть редакцію на плаву у найскладніших ситуаціях?

Координатор проєктів ОБСЄ в Україні (КПОУ) запрошує українських та міжнародних експертів, редакторів медіа, представників громадських організацій та державних органів до обговорення того, які моделі саморегулювання індивідуальних медіа існують в світі, як їх можна впровадити в Україні та які “бонуси” можуть отримати медіа, що їх запровадять.

Проаналізувавши світові практики саморегулювання медіа та можливості застосування їх в українських ЗМІ, медіаексперти, залучені КПОУ, презентують моделі роботи Уповноваженого з дотримання стандартів в індивідуальних медіа. Впровадження цієї моделі допоможе посилити зв'язок з аудиторією, показати реальні робочі інструменти впливу аудиторії на медіа та реагування на скарги, а також залучити користувачів, які будуть довіряти медіа, що поважають стандарти. Після презентації КПОУ буде пілотувати запровадження моделі, задля чого проведе тренінг для медіа, які будуть адаптуваи ці моделі у своїх редакціях. Редакції, що приєднаються до пілотного проєкту, матимуть координаційну та консультативну підтримку КПОУ та експертів.

Учасники панельної дискусії:

 • Тарас Шевченко, Заступник Міністра культури та інформаційної політики України
 • Анастасія Станко, Головний редактор Hormadske.ua
 • Борис Давиденко, Головний редактор Liga.net
 • Ніна Кур’ята, медіаекспертка
 • Людмила Панкратова, медіаюристка
 • Алан Сандерланд, Виконавчий директор “Організації омбудсменів ЗМІ” (“ONO”)


На ZOOM зв’язку українські медіаексперти та редактори (участь узгоджується)

 • Діана Дуцик, Виконавча директорка в Український інститут медіа та комунікації
 • Ангеліна Карякіна, Суспільний мовник
 • Андрій Куликов, Голова Комісії з журналістської етики
 • Тетяна Лебєдева, Почесна Голова НАМ, членкиня правління, кураторка з питань фандрейзингу та представниця у Наглядовій раді, членкиня Комісії з журналістської етики
 • Наталія Лігачова, Голова ГО «Детектор медіа»
 • Севгіль Мусаєва, Головна редакторка онлайн-видання “Українська правда”
 • Олексій Погорєлов, Президент Украинской Ассоциации Медиа Бизнеса, Голова ВГО "Комісія з журналістської етики”
 • Оксана Романюк, Виконавча директорка ГО "Інститут Масової Інформації", Членкиня наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України від громадських організацій у сфері журналістики


Захід проводиться у межах проекту "Посилення саморегулювання українських медіа", що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, Королівства Норвегії, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Сполучених Штатів Америки.

Для участі у події будь ласка зареєструйтесь за посиланням https://forms.gle/WZLMgM13vtdo6WeE9 до 27 грудня 2020.

Коментарі