Кримінальний кодекс став жорсткішим до "ворогів" журналістів 4 лютого 2016

Додатковий захист журналістів через зміну Кримінального кодексу України секретар Комісії з журналістської етики Тетяна Котюжинська оцінила як такі, що револіційно змінюють вітчизняний медіа-ландшафт.

- Олена Кондратюк, Ольга Червакова та група депутатів революційно змінюють медіа-ландшафт, - прокоментувала п.Тетяна результати сьогоднішнього голосування у Верховній Раді України. - Тепер про перешкоджання журналістам навіть страшно думати!

Текст Закону (прийнятого сьогодні) "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів", зокрема, містить такі положення: 

"статтю 171 викласти в такій редакції:

«Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів
1. Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності -
караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю –
караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, –
караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого»."

Коментарі