Анонс: «Кому із кандидатів підігрують українські ЗМІ: результати медіа моніторингу» 20 березня 2019

У четвер, 28 березня 2019 року, об 11:00 в ІА «Укрінформ» (м. Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16, перший поверх), коаліція громадських організацій «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи* проведуть прес-конференцію щодо результатів другої частини незалежного моніторингу висвітлення в медіа президентських перегонів в Україні.

Під час прес-конференції будуть оприлюднені результати моніторингу з 4 лютого по 17 березня, які включатимуть наступні дані:

 • як висвітлювалася президентська кампанія в новинах 10-ти загальнонаціональних каналів та 8-ми онлайн-видань;
 • що відбувалося у основних ток-шоу загальнонаціональних телеканалів;
 • чи присутні ознаки російського інформаційного впливу в українському інформаційному полі;
 • чи дотримувались українські медіа ґендерного паритету;
 • як висвітлювалася виборча кампанія в соціальній мережі Facebook.

У прес-конференції візьмуть участь:

·    Андрій Куликов, голова ГО «Комісія журналістської етики»

·    Діана Дуцик, медіа-експертка, виконавча директорка ГО «Український інститут медіа та комунікації»

·    Олександр Бурмагін, медіа-юрист, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини»

·    Ольга Юркова, медіа-експертка, співзасновниця «StopFake»

·    Расто Кужель, міжнародний експерт Ради Європи (Словацька Республіка)

·    Єлизавета Кузьменко, координаторка медіамоніторингу

Моніторинг здійснюється із січня 2019 року за спеціально розробленою методологією. Команда незалежних спеціалістів з моніторингу проводить кількісний і якісний аналіз медіависвітлення президентських перегонів.

Що моніториться:

 • Випуски новин у вечірній прайм-тайм на 10 національних телеканалах: UA: Перший, 1+1, Інтер, Україна, ICTV, СТБ, 112 канал, Прямий, 5 канал,  NewsOne.
 • Ток-шоу/ дебати (кожен випуск) на 8 національних телеканалах: 112 канал, Прямий, ICTV, 1+1,  Espresso TV, NewsOne, ZIK,  UA: Перший (з 18 березня)
 • Онлайн-ЗМІ (моніториться контент стрічки новин): obozrevatel.com, segodnya.ua, strana.ua, korrespondent.net, pravda.com.ua, gordonua.com, hromadske.ua, nv.ua.
 • Cоціальні мережі:
 • Facebook сторінки 10-ти найпопулярніших кандидатів: Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський, Юрій Бойко, Олег Ляшко, Олександр Шевченко, Олександр Вілкул, Андрій Садовий (до моменту зняття з виборів) та Євген Мураєв (до моменту зняття з виборів)
 • Facebook-сторінки ЗМІ та окремих програм, що моніторяться: «Факти» (ICTV), «Вікна» (СТБ), «Подробности» (Інтер), ТСН (1+1), «Прямий», UA: Перший, 5 канал, NewsOne, 112 канал, «Україна»; obozrevatel.com, segodnya.ua, strana.ua, korrespondent.net, pravda.com.ua, gordonua.com, hromadske.ua, nv.ua);
 • сторінки 10-ти лідерів громадської думки у Facebook: Дмитро Чекалкін, Дмитро Гордон, Віталій Портніков, Юрій Бутусов, Олександр Мочанов, Олег Пономар, Сергій Іванов, Роман Шрайк, Соня Кошкіна, Вахтанг Кіпіані.

 

Перший звіт українською та англійською мовами, а також методологію моніторингу можна переглянути на сайті Комісії з журналістської етики http://www.cje.org.ua/.

*Моніторинг проводиться коаліцією громадських організацій – «Комісія з журналістської етики», «Платформа прав людини», «Український інститут медіа та комунікації» та «StopFake» за підтримки проектів Ради Європи «Підтримка прозорості, інклюзивності та чесності виборчої практики в Україні» та «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні», що імплементуються у рамках Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 рр.

Під час прес-конференції буде забезпечено синхронний переклад на англійську мову.

Реєстрація - обов’язкова на e-mail: monitorelections2019@gmail.com

 

 

Коментарі