Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу

Скарга на порушення професійної етики журналісткою “Дзеркало тижня” 28 березня 2017

Вирішена
Текст скарги
Звинувачується Журналістку газету «Дзеркало тижня» Аллу Котляр
Подавач — Лищук В.С.
Статті кодексу: #9
Рішення комісії 1 грудня 2017

Рішення Комісії з журналістської етики

щодо скарги на порушення професійної етики журналісткою

“Дзеркало тижня” Аллою Котляр

До Комісії з журналістської етики надійшло письмове звернення В.С. Лищука, який просить перевірити дотримання вимог професійної етики журналісткою Аллою Котляр (стаття «Мені соромно», газета «Дзеркало тижня», № 30 (276) від 27.08.2016).

У цьому матеріалі ставиться питання про надання О.В. Рибак квартири у м. Києві. Авторка, зокрема, пише, що квартира має бути "в реальному будинку, а не у Бортничах, поруч із сміттєспалювальним заводом..." Це порівняння обурило заявника. Він вважає, що «А. Котляр одним розчерком пера ледве не зрівняла потужну більш ніж 30-ти тисячну громаду мкр. Бортничі із самим сміттям, яке спалюють на згадуваному нею заводі».

Розглянувши подані матеріали, Комісія вважає, що журналістка А. Котляр діяла відповідно норм Етичного кодексу українського журналіста.

Журналіст вжила оціночне судження. Воно має під собою фактичне підгрунтя. Тобто, такий завод дійсно існує, і в українських медіа вже піднімалися питання про його вплив на довкілля. Це оціночне судження може викликати певне роздратування, але, як справедливо вказане у рішенні Європейського суду з прав людини по справі Хендисайд (Handyside) проти Великої Британії, свобода слова є «однією з провідних опор суспільства, одним із засадничих умов його прогресу і самореалізації кожної особистості... Вона охоплює не тільки інформацію чи ідеї, які зустрічаються сприятливо або розглядаються як необразливі або нейтральні, але також і такі, які ображають, шокують або викликають занепокоєння в державі або суспільній групі. Такими є вимоги плюралізму, толерантності і відкритості на інші погляди, без яких не існує «демократичного суспільства» (§ 49).

Таким чином, А. Котляр не порушила норм Етичного кодексу українського журналіста.

 

 

Голова КЖЕ                                     Куликов А.В.

 

Коментарі