Щодо звернення слідчого міліції Яремчука Р.Л. 30 липня 2015

Вирішена
Текст скарги
Звинувачується журналіст телеканалу "Інтер" Роман Бочкала
Подавач — слідчий Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області Р.Л. Яремчук
Статті кодексу: #1, #2, #6
Рішення комісії 30 липня 2015

Комісія зустрілася з журналістом Р.О. Бочкалою, який дав пояснення щодо подій 22 жовтня 2012 р. Згідно з цими поясненнями він отримав редакційне завдання на проведення журналістського розслідування інциденту, що стався між місцевими журналістами та особами, що забезпечували візит голови Партії регіонів, Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова напередодні, 21 жовтня 2012 р. Оскільки візит організовувала місцева влада, то журналіст звернувся до приймальні голови Броварської РДА. Там він упізнав одного з тих, хто нападав на журналістів та вибив з рук однієї з журналісток телефон та звернувся до нього з питаннями. Після цього за деякий час з кабінету вийшов заступник голови Броварської РДА М.П. Миронець , який теж був під час інциденту 21 жовтня 2012 р. Журналіст представився і попросив коментар подій. Але чиновник мовчки попрямував до сходів. Журналіст йшов поруч та наполягав на коментарі. Тоді М.П Миронець. штовхнув журналіста так, що той впав та покотився по сходинках вниз. Але і це не зупинило чиновника, який зник, нічого не пояснюючи. Журналіст надав відео, зроблене оператором каналу "Інтер", яке повністю підтверджує його слова.
 Розглянувши подані матеріали, Комісія вважає, що журналіст каналу "Інтер" Р.О. Бочкала  діяв відповідно до норм Етичного кодексу українського журналіста, зокрема пунктів 1, 2 та 6:
 1. Свобода слова та висловлювань є невід’ємною складовою діяльності журналіста.
 2. Служіння інтересам влади, а не суспільства, є порушенням етики журналіста.
 6. Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста.
 Журналіст Р.О. Бочкала мав право брати коментар чиновника без попередньої домовленості, бо 1) мова йде про суспільно-значущу подію, яка широко обговорювалася у суспільстві, 2) журналіст звертався до чиновника на його робочому місці у робочий час.
Разом з тим, Комісія вважає, що з боку М.П. Миронця мало місце перешкоджання професійній журналістській діяльності Р.О. Бочкали  Він не дав відповіді журналісту, не повідомив його про час і місце можливої відповіді, застосував фізичну силу.  

Голова Комісії

Володимир Мостовий

До Комісії з журналістської етики надійшло письмове звернення слідчого СВ Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області Р.Л. Яремчука , який просить дати оцінку діям журналіста Р.О. Бочкали з точки зору професійної етики.
 Як зазначено у зверненні, журналіст телеканалу "Інтер" Р.О. Бочкала 22 жовтня 2012 р. при виконанні редакційного завдання в приміщенні Броварської РДА звернувся до заступника голови Броварської РДА М.П. Миронця  Він представився і попросив дати коментар, але М.П. Миронець штовхнув його в плече, в результаті чого журналіст впав і покотився по східцях. Підвівшись, Р.О. Бочкала знову звернувся до М.П. Миронця, проте останній вийшов у двір.

Коментарі