Щодо конфлікту навколо виборів головного редактора "Подільські вісті" 20 травня 2015

Вирішена
Текст скарги
Звинувачується газета "Подільські вісті"
Подавач — Тетяна Колісніченко
Статті кодексу: #0, #0, #0, #0, #0, #6, #0, #10, #17, #0
Рішення комісії 30 липня 2015
Члени Комісії  вивчили ситуацію, ознайомилися з усіма номерами газети, в яких публікувалися матеріали щодо виборів редактора, і дійшли до наступних висновків:
 
Редакція газети «Подільські вісті» висвітлювала вибори редактора газети з власної ініціативи, однобічно, упереджено, незбалансовано, без надання слова опонентам та експертам. Протилежна думка, висловлена, зокрема, в надісланому до редакції зверненні громадської організації «Рада Майдану», була проігнорована і не опублікована в газеті.  В результаті у читача була сформована необ’єктивна, викривлена картина подій. Відтак громадська думка, представлена на шпальтах видання, також відображала винятково позицію колективу редакції газети. 
 
Таким чином, редакція газети «Подільські вісті» порушила Кодекс етики українського  журналіста, зокрема такі його пункти:
 
6. Повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста.
9. Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації,  що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.
10. Точки зору опонентів, в тому числі тих, хто став об’єктом журналістської критики, мають бути представлені збалансовано. Так само мають бути подані оцінки незалежних експертів. 
12. Журналіст зобов’язаний зробити все можливе для виправлення будь-якої поширеної інформації, якщо виявилося, що вона не відповідає дійсності.
17. Журналіст не повинен використовувати службове становище в особистих цілях, з метою наживи, самореклами, у кар'єристських цілях та керуючись прагненням догодити певним силам чи особам . 
 
Враховуючи вищевикладене, Комісія розцінює боротьбу колективу газети «Подільські вісті» за свого кандидата на посаду редактора як цілеспрямовану кампанію проти опонента, в ході якої були грубо порушені моральні та етичні засади журналістики.
 
Відповідно до п.19 Кодексу етики українського журналіста, «Свідоме порушення норм журналістської етики є абсолютно несумісним з професійною журналістикою, піддається громадському осуду, може бути підставою для позбавлення прес-карти чи членства в професійних спілках та НСЖУ».
 
Комісія заявляє про  публічний осуд колективу газети «Подільські вісті».
 
 
Голова Комісії
Володимир Мостовий
До Комісії з журналістської етики звернулася головний редактор медіа-корпорації «Є» (м. Хмельницький) Тетяна Колісніченко з проханням розібратися в конфлікті щодо виборів редактора обласної газети «Подільські вісті», які відбувалися в червні 2014 р. За  словами Т. Колісніченко, проти її кандидатури, запропонованої головою обласної ради, колектив газети, який висунув свого кандидата Петра Лічмана, боровся вкрай неетичними методами: щономера паплюжив її ім’я, не надав можливості висловитися на шпальтах газети ні їй, ні місцевій Раді Майдану, котра  підтримала її кандидатуру і внаслідок цього була публічно звинувачена  «Подільськими вістями» у рейдерстві.
 
 
Коментарі