Недбале ставлення журналістів до висвітлення питання, пов’язаного з дітьми. 14 листопада 2017

Зустрілися з непрофесійними діями журналістів? Подайте скаргу
Вирішена
Текст скарги
Звинувачується Телевізійний канал "NewsNetwork" (NN)
Подавач — Андрій Лифар студент факультету журналістики
Статті кодексу: #18
Рішення комісії 26 квітня 2018

Рішення Комісії з журналістської етики

щодо скарги Андрія Лифара на публікацію на сайті телеканалу «NewsNetwork»

14 листопада 2017 року до Комісії з журналістської етики звернувся Андрій Лифар зі скаргою щодо публікації на веб-сайті телеканалу «NewsNetwork», а саме матеріалу «У Каховці школярки влаштували жорстоку бійку» (за посиланням – newsnetwork.tv/movie/29289/).

Скаржник відзначає непрофесійність в аспекті оприлюднення відео зі сценами жорстокості та насильства, а також відзначає можливе порушення вимог статті 18 Кодексу етики українського журналіста (щодо висвітлення питань, пов’язаних із дітьми). Зокрема, скаржник зауважує неможливість оприлюднення матеріалу з показом побиття однієї із школярок, де не приховуються ознаки, за якими можна опізнати та ідентифікувати осіб, які мали відношення до протизаконних дій та стали учасниками подій, пов’язаних із насильством, що може завдати шкоди неповнолітнім, яких легко ідентифікувати з опублікованого відеоматеріалу.

Комісія з журналістської етики уважно та повно розглянула наданий у скарзі до ознайомлення матеріал та дійшла наступних висновків.

На веб-сайті телеканалу «NewsNetwork» за наданим посиланням дійсно було опубліковано відео жорстокого побиття школярки, яке дає можливість ідентифікувати неповнолітніх осіб, які мають відношення до правопорушень, були учасниками подій, потерпілими та просто свідками.

Телеканал в публікуючи матеріал у повній мірі проігнорував вимоги статті 18 Кодексу етики українського журналіста, у частині обов’язку бути особливо обережними при висвітлені питань, пов’язаних із журналістами, та допустили можливість розповсюдження матеріалу з наявністю достатніх ознак для ідентифікації та розкриття осіб, які мали відношення до протизаконних дій, стали учасниками подій, напряму пов’язаних із насильством.

Виходячи із зазначеного вище, членами Комісії з журналістської етики відзначається факт порушення статті 18 Кодексу етики українського журналіста. У зв’язку з цим, Комісія приймає рішення у формі заяви про порушення зазначеної статті Кодексу телеканалом «NewsNetwork» у публікації на веб-сайті телеканалу.

Комісія з журналістської етики закликає журналістів та медіа при зборі інформації, підготовці матеріалів та публікаціях про неповнолітніх дотримуватися норм Кодексу етики українського журналіста; бути особливо обережними при висвітленні питань, пов’язаних з дітьми та насильством; дотримуватися у повному обсязі законним прав та інтересів дітей. При висвітленні такого роду специфічних тем, варто уникати сенсаційності та з обережністю ставитися до поширюваної інформації, для унеможливлення настання негативних наслідків для дітей, унеможливлення їх ідентифікації та ставлення під загрозу життя та здоров’я неповнолітніх.

 

Голова Комісії                                                            Андрій Куликов

Прошу Комісії з журналістської етики розглянути етичність матеріалу опублікованого на сайті телевізійного каналу "NewsNetwork" (NN) 13.11.2017 18:57 "У Каховці школярки влаштували жорстоку бійку" https://newsnetwork.tv/movie/29289/ Що обурюэ не професійним оприлюдненням відео зі сценою жорстокості та насильства. А саме показом побиття у Каховці Херсонської обл. однієї із місцевих школярок. Оприлюднення такого матеріалу де не приховуються ознаки за якими можна розпізнати осіб які мали відношення до протизаконних дій та стали учасниками подій, пов’язаних із насильством, що може завдати шкоди дітям, яких достатньо легко ідентифікувати з цього відео матеріалу - вважаю порушенням п.18 Кодексу етики українського журналіста.
Коментарі