Мати Героя Небесної сотні на журналістку газети "Деснянка" 18 березня 2018

Вирішена
Текст скарги
Звинувачується журналістка газети "Деснянка" Валерія Шеремет
Подавач — Мовчан В.І.
Статті кодексу: #3
Рішення комісії 18 березня 2018

Рішення Комісії з журналістської етики

щодо скарги гр. Мовчан В.І. на журналістку газети «Деснянка» Валерію Шеремет

17 січня 2018 року до Комісії з журналістської етики надійшло звернення від гр. Мовчан В.І. зі скаргою на авторку статті під заголовком «Передайте, що я всіх люблю», що опублікована в газеті «Деснянка» 23 листопада 2017 року  Валерію Шеремет.

Суть звернення полягає в тому, що, на думку гр. Мовчан В.І., авторка не мала права без її погодження друкувати і згадувати прізвище та ім’я її сина – Героя України Андрія Мовчана, який загинув на Майдані під час Революції гідності. Також гр. Мовчан В.І., яка відмовилася давати інтерв’ю, не сподобався голос журналістки і манера спілкування.

Комісія з журналістської етики отримала коментар головної редакторки Чернігівської обласної газети «Деснянка» Лесі Джадан, з якого стало відомо, що в редакції відбулася зустріч з пані Мовчан, і конфлікт залагоджено (повний текст відповіді  у Додатку).

Після ознайомлення членів Комісії зі скаргою, публікацією та відповіддю головного редактора газети «Деснянка», члени Комісії дійшли висновку, що журналістка Валерія Шеремет не порушила Кодекс етики українського журналіста, оскільки газета має право згадувати в публікаціях прізвище й ім’я Героя України без згоди його рідних. У зв’язку з цим Комісія з журналістської етики зазначає, що в оскаржуваній публікації порушень Кодексу етики українського журналіста не встановлено. Це рішення має бути опубліковане на офіційному веб-сайті Комісії та поширення рішення в медіа.

 

Голова Комісії                                                                                      Андрій Куликов

Додаток 1

 

Відповідь головної редакторки Чернігівської обласної газети «Деснянка» Лесі Джадан:

Щодо ситуації, що склалася довкола публікації у Чернігівській обласній газеті "Деснянка" за 23.11.2017р., присвяченої загиблим Героям на Майдані Незалежності у 2014 році. Журналістка газети Валерія Шеремет, коли спілкувалася телефоном з мамою Героя України (посмертно) Андрія Мовчана пані Валентиною, почула у відповідь з болем у голосі щось на зразок того, що нічого розказати не можу, шукайте інформацію в інтернеті. Після того, як вийшов матеріал, пані Валентина завітала до редакції і сказала, що не давала нам згоди на інтерв'ю, але ж ніякого інтерв'ю ми і не друкували. Все, що написала журналістка в своєму матеріалі, окрім офіційної інформації про Андрія Мовчана: "Мати Героя України (посмертно) Андрія Мовчана, пані Валентина, не змогла нічого розказати. Їй болить, що про її сина, зазвичай згадують лише у день пам'яті...". В редакцію Валентину Мовчан, за її словами, привело те, що їй стало незручно перед тими людьми, які періодично їй допомагають. Коли ми запропонували їй зробити розгорнутий матеріал про її сина і тих людей, які підтримали їхню родину у найтяжчий час, навідріз відмовилася. Попросила лишень прибрати інформацію з інтернет-видань, які опублікували той матеріал, що вийшов у "Деснянці". Що ми й зробили. Конфлікт, якщо можна його таким назвати, було вичерпано. Ніяких домислів та вимислів у своїй публікації ми не допустили, а також ніяких висловів, які можна було б вважати образливими, неетичними тощо стосовно матері загиблого Героя України. Це був один з багатьох наших матеріалів, присвячених Небесній Сотні, аби вкотре читачам Чернігівщини нагадати про наших земляків, які віддали свої життя за майбутнє України, за майбутнє кожного з нас.


Дякуємо за розуміння,з повагою головний редактор Чернігівської обласної газети "Деснянка" Леся Джадан

Голові КЖЕ

Куликову Андрію

Мовчан В.І.


 

Заява

Прошу розглянути на предмет дотримання журналістом журналістської етики статтю під заголовком “Передайте, що я всіх люблю” в газеті “Деснянська правда” від 23 листопада 2017 року №47 (680) авторки Шеремет.

Додаю звернення до головного редатора газети “Деснянська правда” та роздруковану статтю з інтернету.

 

17.01.2018 р

 

Додаток 1

 

Редактору газети “Деснянська прада”

пані Міловій

від Мовчан тимчасово проживаючою за адресою:

с. Великі Осняки, Ріпкинського району, Чернігівської осбласті 

Звернення

Я маю знати чому без мого погодження надати інтерв’ю, було надруковано і згадано прізвище мого сина і ім’я. Надруковане в газеті від 23 листопада 2017 року №47 (680) під заголовком “Повідомте, що я всіх люблю”. Мене шокувало спілкування вашого кореспондента. Ця кореспондент сказала тільки видавництво якої газети вона представляє. Пізніше уже з надрукованого матеріалу я дізналася її прізвище Шеремет. Мене неприємно вразив при спілкуванні її байдужий сонний голос. Я не розумію, які інтерв’ю такого плану можна брати по телефону. Пише нісинітницю щодо моєї точки зору. Шеремет за своїю сонною байдужістю мало зрозуміла з того, що я ї говорила. Вона має публічно вибачитися за це. Я не знаю як після того дивитись у вічі друзям, знайомим, школярам і вчителям школи №10 міста Чернігова , Ріпок та села Вербичі, всім небайдужим людям.

 

27.12.2017 р

http://650.map.cn.ua/

 
 
Коментарі