Cкарга Мацко В.В. на дії Глуцької А.І. та Клітого А.В 1 грудня 2018

Вирішена
Текст скарги
Звинувачується Глуцької А.І. та Клітого А.В.
Подавач — Мацко Володимир Володимирович
Статті кодексу: #0, #0
Рішення комісії 1 грудня 2018

Рішення щодо скарги Мацко В.В. на дії Глуцької А.І. та Клітого А.В. від 26.10.2018 р.

Комісія з журналістської етики отримала звернення Мацко Володимира Володимировича Вих. № 183-10/ЦС від 26.10.2018 р. У скарзі йдеться про події, що відбулися під час акції біля Київського районного суду м. Одеси 19 жовтня 2018 року та дії двох осіб Глуцької А.І. та Клітого А.В., які, за твердженням скаржника, ідентифікували себе як журналістів ГО «СТОП КОРУПЦІЇ». У своєму зверненні Мацко В.В. просить Комісію дослідити факти, викладені у скарзі, надати оцінку діям згаданих осіб; надати підтвердження, чи є вони журналістами, в якому друкованому виданні чи інформаційному агентстві працюють; а також повідомити, чи має ГО «СТОП КОРУПЦІЇ» у своєму штаті журналістів та їх кількість.

Проаналізувавши викладені у скарзі обставини та вимоги скаржника, Комісія відмовляє в прийняті скарги до розгляду по суті, виходячи з такого:

Відповідно до п. 2.1. Положення про Комісію з журналістської етики, Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру, які виникають у журналістському середовищі та між журналістським середовищем і громадськістю у зв’язку із виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

Відповідно до п. 5.6 Положення, Звернення до Комісія має містити, зокрема, інформацію про назву ЗМІ, стосовно якого подається звернення (ТБ / радіо / видання / Інтернет-сайт та назва органу); дату оприлюднення матеріалу, що є предметом звернення (дата публікації для друкованих та Інтернет ЗМІ, дата та час виходу в ефір програми для ТБ та радіо); назву статті або програми, в яких міститься інформація, що є предметом звернення; примірник видання (повний) або роздрукована версія Інтернет-публікації із вказаною HTTP-адресою або цифровий носій із записом повної програми, в якій був розміщений оскаржуваний матеріал.

Таким чином, предметом розгляду Комісії є звернення, подані на публікації у ЗМІ. До компетенції Комісії не належить надання оцінки діям журналістів, встановлення чи підтвердження наявності статусу журналіста у особи, встановлення фактів приналежності особи до діяльності певного засобу масової інформації чи громадської організації, чи перевірка будь-яких інших фактів, у тому числі, наведених у публікаціях, що може бути повноваженням лише відповідних правоохоронних та судових органів.

Відповідно до п. 6.1. Положення про Комісію з журналістької етики, Комісія вправі відмовити у розгляді звернення, якщо вважає, що його розгляд виходить за межі компетенції Комісії.

 

Голова Комісії                                                                            Андрій Куликов

 

У скарзі йдеться про події, що відбулися під час акції біля Київського районного суду м. Одеси 19 жовтня 2018 року та дії двох осіб Глуцької А.І. та Клітого А.В., які, за твердженням скаржника, ідентифікували себе як журналістів ГО «СТОП КОРУПЦІЇ». У своєму зверненні Мацко В.В. просить Комісію дослідити факти, викладені у скарзі, надати оцінку діям згаданих осіб; надати підтвердження, чи є вони журналістами, в якому друкованому виданні чи інформаційному агентстві працюють; а також повідомити, чи має ГО «СТОП КОРУПЦІЇ» у своєму штаті журналістів та їх кількість.

Коментарі