Міжнародні принципи журналістської етики

Пропаганда и свобода масcовой информации (2016)7 February 2016

Пропаганда и свобода масcовой информации: Памятная записка Бюро Представителя ОБСЕ по вопросам свободы СМИ. - Вена, ОБСЕ, 2016. - 82с.

Пам’ятка на сайті ОБСЄ Англійська версія - тут

Мета цього документа - допомогти державам - учасницям ОБСЄ в розробці національного і міжнародного законодавства і політики щодо поширення пропаганди, пов'язаної з конфліктом в Україні і навколо неї. Пам'ятна записка вказує на два види пропаганди в Памятная записка Бюро Представителя ОБСЕ по вопросам свободы СМИсвіті. Перший називають пропагандою війни і ненависті; він вимагає юридичних дій і заходів відповідно з міжнародним законодавством з прав людини. Другий тип поєднує в собі всі інші види пропаганди. Вона (пропаганда) тоді може йти врозріз до професійних стандартів журналістики, проте, як правило, не порушує міжнародне право.

У книзі йдеться, що міжнародна політика щодо пропаганди стримується відсутністю чіткого визначення основних термінів, що не дозволяє здійснювати її послідовне застосування на міжнародному і національному рівнях. Зокрема, національні суди та законодавчі органи нерідко відчувають складнощі у формулюванні термінів «пропаганда», «ненависть», «підбурювання» і «війна». Однак це не повинно заважати органам державної влади докладати всіх зусиль щодо ефективного застосування існуючих міжнародно визнаних і обов'язкових заборон в національному законодавстві.

 

© 2016 Бюро Представника з питань свободи ЗМІ
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)
Переклад на російську мову А. Кекіловой
Редактор перекладу М. Кучма